top of page

Мармуровий Палац або Музей Дріхауза.

40 East Erie Street, Chicago, IL, 60611

Tuesday–Sunday, 10 a.m.–5 p.m.

Позолоченим Віком в Америці прийнято вважати період після закінчення Громадянської Війни і початком Першої Світової. Капітал зосередився в руках вельми заможних підприємців, які поселялись у великих містах Америки, де завжди було безліч можливостей для нового бізнесу і надлишок дешевої робочої сили.

Хоча Чикаго стало промисловим центром Середнього Заходу , для багатих людей воно залишалось "другим містом". Тут вони будували свої маєтки, де проводили відпустки і влаштовували прийоми для бізнес партнерів і гостей з інших міст.

"Позолочений Вік" Чикаго залишив після себе не так багато архітектурних пам"яток, але з тих, що вціліли є однa, якa своєю пишністю, багатим оздобленням інтер"єру і приголомшливою красою деталей цілком заслуговує називатись Мармуровим Палацом.

Якщо ви часто буваєте в центрі Чикаго, то ймовірно, що будівля Палацу вам знайома. На розі вулиць Ері і Вабаш, всього два блоки від Мічіган Авеню , серед висотних сучасних будинків знаходиться одразу декілька архітектурних пам"яток Чикаго. Музей Дріхауза - одна із них. З 2011 року - повністю відреставрований і відкритий для відвідувачів.

Повірте, друзі, що Чикаго - одне з найцікавіших і найвідкритіших для дослідження міст ! Кожного разу, коли я натрапляю на новий музей, мені щастить на людей, які просто світяться радістю від того, що хтось цікавиться їхньою установою.

Музей Дріхауза може ззовні здаватись холодним і неприступним, але його працівники - найуважніші і найпривітніші люди, з якими мені доводилось мати справу. Гід Анна (чимось схожа на музиканта Шуру) провела годинну екскурсію і дуже детально розповіла про кожного з попередніх власників дому , предмети побуту, особливості інтер"єру і про виставку карикатур, яка зараз проходить в галереї.

Мармуровий Палац виріс на грошах американсьського банкіра Самюеля Нікерсона, а називається Музеєм Дріхауза в честь Річарда Дріхауза. Відомий бізнесмен і колекціонер в 2003 році вирішив створити музей і оплатив масштабні реставраційні роботи, які тривали 5 років. Після закінчення реконструкції, містер Дріхауз надав велику частину своєї приватної колекції книг, скульптур , предметів побуту та картин у користування музею.

Маєток Нікерсона був збудований у 1883 році за рекордну суму 450,000 доларів. (Для порівняння : в той час середній річний дохід чикагської сім"ї складав 320-360 доларів!). Над інтер"єром працювало декілька дизайнерів і кожна кімната відрізнялась кольором дерева, каменю, скла, тощо. Будинок має три поверхи і за тогочасною модою саме на третьому поверсі знаходиться зал, де проводились бали та світські прийоми.

Найбільше мене вразило фойє , розлогі мармурові сходи і бібліотека з куполом. Сім"я, на чиє замовлення був побудований палац прожила в ньому лише 7 років. Після них маєток змінив власника, а у 1916 році опинився на ринку нерухомості. Три роки не знаходилось покупця і архітектори міста почали хвилюватись, що перлина Чикаго може потрапити під знесення. Щоб запобігти такого фіналу, відомі чикагські бізнесмени викупили маєток (звісно за дуже вигідною ціною!) і передали її в користування Коледжу Хірургів.

Так, Мармуровий Палац став головним копусом медичного закладу на довгі роки.

Адміністратор музею зауважила, що після виходу телесеріалу "Абатство Даунтон", відвідувачів Музею Дріхауза значно збільшилось. Нам показали "задню" частину маєтку, де жила прислуга , а зараз знаходяться офіси працівників музею. Також цікаво було почути про правила етикету того часу, "чоловічу" та "жіночу" половини дому; лампи"Тіфані", 17 видів мармуру, яким оздобили палац, протипожежну систему , якою оснащена будівля і ще багато чого !

Кому буде цікаво відвідати Музей Дріхауза?

ціна квитка досить дорога - $25 з гідом. (Я рекомендую брати екскурсію з гідом, бо розповідають вони справді цікаво! Є знижки для учнів та студентів) .Mузей буде цікавий людям, які люблять дизайн, архітектуру, мистецтво , історію.

Мармуровий Палац - музей декоративного мистецтва і основна увага відвідувачів приділяється особливостям архітектури, дизайну , побуту , стилю життя часів Позолоченого Віку. Очікуйте дізнатись багато нового про тогочасні смаки в декоративному оздобленні маєтків і майже нічого про власників дому. На третьому поверсі є кімната зі старими фотографіями Мармурового Палацу, які були зроблені на вимогу страхової компанії. Одного погляду на чорно-білі знімки вистачить щоб зрозуміти - сім"я банкіра мала більше картин, ніж місця на стінах величезного маєтку. Куратори Музею Дріхауза значно милосердніші до відвідувачів і , як на мене, мають кщий смак в облаштуванні побуту.

Я обов"язково поведу в музей Дріхауза гостей з України щоб не розчаровувати їхню святу переконаність в тому , що в Америці всі казково багаті. Більше того, я буду їм розповідати, що цей маєток - насправді дім середньостатистичного українця в Америці, який тобі дають в подарунок як тільки ти проходиш екзамен на громадянство :)

Музей Дріхауза - місце, де від розкоші втомлюються очі і оживає фантазія. Декому може здатись ідіотизмом платити гроші щоб подивитись як жили багаті люди , а дехто знайде джерело натхнення для наступного проекту.

У будь-якому випадку, я заоохочую усіх відвідати Мармуровий Палац і отримати насолоду від перебування в ньому. В музеї часто проходять цікаві лекції і культурні заходи. ось сторінка музею http://www.driehausmuseum.org/ слідкуйте за обновленнями і не баріться з візитом!

 UPCOMING EVENTS: 

 

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page