top of page

Ніч в музеї або що робити в п"ятницю ввечері в хуртовину

International Museum of Surgical Science,

1524 N Lake Shore Dr, Chicago, IL 60610.

Я давала собі слово, що на моєму сайті не буде довгих текcтів і зайвої інформації. Бізнес і тільки бінес!

Отже, в п"ятницю , 16 грудня в Музеї Хірургії (я впевнена, що його назва перекладається якось інакше, але в нас обмаль часу!) проводилась екскурсія при свічках.

Присутні мали нагоду послухати про історію одного з найдавніших ( і найдивніших) будинків Чикаго і вкотре зізнатись собі, що нам добряче пощастило жити зараз, а не, скажімо, століття тому. Медицина для мене є чимось настільки захоплюючим і цікавим, що я намагаюсь триматись від неї подалі. Коледж Хірургів в Чикаго і музей, в якому ми пізнавали жахи старих методів ампутації кінцівок, видалення зубів, апендицитів, пухлин, каміньців, лікування простати та інших органів людського тіла, знаходиться біля самого озера Мічіган і займає декілька дорогоцінних для міста будівель. Перед музеєм важко не помітити скульптуру "Надії та Допомоги", а якщо вам потрібен ще один дороговказ, то орієнтуйтесь на польський прапор (консульство Польщі знаходиться в сусідньому домі).

Скажу чесно, що ідея екскурсії зі свічками мене привабила б навіть в Музеї Сільгосптехніки . Особливо, якщо це в історичному місці і в улюбленому місті. Музей специфічний але не надто страшний (в порівнянні, скажімо з моїм улюбленим М"ютте Музеєм, що в Філадельфії). Ну добре, може організатори трохи переборщили , розташувавши стіл з закусками біля велетнської картини , на якій якомусь бідолазі відпилюють ногу вище коліна і троє асистентів тримають його щоб не втік. (Закуски і гарячий сидр були приємними бонусами до екскурсії, погодьтесь!) Атмосфера була чудесна - як у фільмі жахів! Бродити зі свічками по чотирьох поверхах маєтку з черепами, скелетами і хірургічними приладдями, яким би позаздрила іспанська інквізиція , а в той час за дверима білий апокаліпсис зі снігу, льоду і пекучого , пронизливого вітру... Мені особисто для більшої автентичності бракувало запаху хлорки, спірту і всюдисущих санітарок з тряпками і швабрами , які наче привиди тиняються з палати в палату. Якби нам, відвідувачам, повідомили, що нас викрали для якихось секретних медичних експериментів, то це було б лише логічним продовженням такого затишного вечора.

Я не знаю коли ще буде проводитиь схожа вечірня екскурсія, але музей відчинений щодня крім понеділків з 10 до 4 години. По нeділях з 10 до 5. На вході потрібно підписати документ, що в разі вашої смерті ваші органи переходять у власність музею. ха. жарт. За вхід я заплатила $25 доларів, але це була екскурсія з гідом і закусками, тому звичайний візит мав би бути дешевшим.

З цікавих фактів про будівлю: архітектора попросили збудувати дім, схожий на Петіт Тріанон Марії Антуанетти. Архітектор був не в захваті від цієї ідеї і ненавидів кожен день, який йому довелось витратити на цей проект. Високі комісійні від замовника значно полегшили страждання митця.

Маєток збудований у 1917 році на замовлення відомої чикагської світської дами Елеонори Робінсон, архітектор - Howard Van Doren Shaw. В бібліотеці музею міститься понад 5000 рідкісних медичних текстів. Число відвідувачів з кожним роком зростає завдяки проведенню виставок та заходів присвяченим не лише медицині, а й сучасному мистецтву.

 UPCOMING EVENTS: 

 

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page