top of page

Скринька з історіями. The Art Institute of Chicago. ч.1

The Art Institute of Chicago ( Музей Мистецтв ) заслуговує вашої уваги не тільки унікальними ілюстраціями японських майстрів, колекціями європейських та американських художників , античними скульптурами та мистецтвом Африки, а й тим, що він береже багато артифактів історії Чикаго , про які я люблю розповідати туристам ще перед тим як ми зайдемо всередину музею.

Інститут Мистецтв є скринькою меморабілії Чикаго і люди часто проходять повз ці скарби в поспіху побачити головні зали музею.

Photo taken from the official Art Institute of Chicago website .

Сьогодні ми поговоримо про Інститут Мистецтв Чикаго та його роль в збереженні історії міста.

Офіційне відкриття Музею відбулось 8-го грудня 1893 року . Це був великий рік для Чикаго - проходила Світова Виставка ( World's Columbian Exposition) , завдяки якій місто заявило про себе країні і світові .

В рамках Виставки, в будівлі Інституту Мистецтв відбувались засідання Першого Всесвітнього Парламенту Релігій, що восени 1893 року зібрав лідерів усіх основних релігій для обміну ідеями . Якщо вам доводилось бувати на лекціях чи концертах в аудиторії Музею ( Fullerton Hall), то ви , можливо, вже знаєте, що окрім вітражного купола авторства самого Louis Comfort Tiffany , є ще дещо чим це приміщення приваблює відвідувачів .

Fullerton Hall / The Art Institute of Chicago (photo from the Museum's website).

Індуський монах Swami Vivekananda на Парламенті Релігій представляв Індію та індуїзм і саме в аудиторії нашого Інституту Мистецтв він виступив зі своєю знаменитою промовою , що розпочиналась словами : "Дорогі брати і сестри Америки...". Якщо вірити спогадам очевидців, то виступ молодого індуса мав великий успіх і зал аплодував йому дві хвилини стоячи. На час свого візиту до Америки , Swami Vivekananda було 30 років. Він проповідував взаєморозуміння між релігіями і допоміг популяризувати вчення індуїзму , йогу та медитації на Заході. В Америці йому пропонували викладати філософію в престижних університетах, та він відмовився і продовжував подорожувати і виступати з промовами на приватних та публічних заходах. В Індії Swami Vivekananda вважають святим і патріотом своєї країни.

Swami Vivekananda

Vivekananda прожив лише 39 років, але вразив світ своєю феноменальною пам`яттю, ерудицією, філософськими поглядами і талантом оратора. Прихильники його вчень відвідують Музей Мистецтв в Чикаго як місце , де відбулась тріумфальна презентація Cхідної філософії перед духовними лідерами світу.

Swami Vivekananda , 1893.

Ще один зал Музею, про який не всі знають і який не містить жодних експонатів - кімната , в якій проходили торги оригінальної Чиказької Біржі (Chicago Stock Exchange Trading Room).

Коли у 1972 році будівлю Біржі було вирішено знести, це викликало хвилю протесту серед активістів Чикаго . Справа в тому, що архітектором першої Біржі був Луїс Салліван - один з найвпливовіших представників Чиказької Архітектурної Школи і "батько" модернізму . Під кінець життя і кар`єри Саллівана , його стиль вийшов з моди ,а в 1970х роках влада міста вирішила, що утримувати будівлі архітектора надто дорого і їх одна за одною почали зносити.

На фото: Оригінальна будівля Chicago Stock Exchange, архітектори: Louis H. Sullivan та Dankmar Adler. Будівництво завершилось у 1894, знесена у 1972. Зверніть увагу на арку над входом.

Попри всі спроби ЗМІ та активістів врятувати будівлю біржі, їм це не вдалося. Однак, адміністрація Інституту Мистецтв Чикаго домоглася дозволу розібрати і по частинах винести Торгову Палату, яку успішно реконструювали як окремий зал музею у 1977 році . Двоповерховий атріум з колонами , величезними вікнами , вітражною стелею , розписами та орнаментами авторства Саллівана можна побачити в робочі години музею і навіть орендувати для проведення приватних заходів. Реконструйована Торгова Палата знаходиться в Східному крилі Музею, поряд з McKinlock Court , а її вікна виходять на Columbus Drive.

Photo taken from the official Art Institute of Chicago website .

Чому пересічного мешканця Чикаго має цікавити Торгова Палата в музеї мистецтв? Та хоча б тому, що над її дизайном працювали визначні архітектори Америки і вона є частиною історії міста , яке пишається своєю архітектурною традицією. А ще це досить цікавий досвід - побачити як відбувалась торгівля цінними паперами на початку минулого століття!

Aркa, яку ви бачили безліч разів на розі E. Monroe St / S Columbus Dr, також належала будівлі Chicago Stock Exchange . Вона була відреставрована у 1977 році.

Ще один цікавий та маловідомий факт з історії Інституту Мистецтв: на його території знаходився оригінальний театр "Goodman Theatre".

Goodman Theatre був заснований у липні 1922 року на пожертву для Інституту Мистецтв в сумі $250,000 від Вільяма та Ерни Ґудмен , які прагнули збудувати театр та увіковічнити пам`ять про сина Kenneth Sawyer Goodman. Він помер у 35 років від складної форми грипу, епідемія якого ширилась містом у 1918 р. Kenneth Goodman написав, опублікував та поставив декілька п`єс в Чикаго і мріяв про заснування професійного театру.

Бажання сім`ї Ґудмен було виконано і театр збудовано на місці теперішнього Modern Wing. Відкриття театру відбулось у 1925 році. Разом з театром була заснована школа акторського мистецтва, студія балету та народних танців, дитячий театр. З 1930 по 1957 теорія акторського мистецтва та драми при Goodman Theatre викладалась , здебільшого опираючись на російську театральну традицію. Maurice Gnesin та David Itkin протягом 27 років були найвпливовішими педагогами студій .

Впізнали ракурс? Позаду будівлі театру Goodman можна роздивитись споруди на Мічиган Авеню,

які збереглись досі. (Photo taken from the official Goodman Theater website .)

Ґнесін народився в Америці в сім`ї російських євреїв, а Іткін емігрував в Штати з Росії в дорослому віці і викладав акторське мистецтво в декількох університетських театрах до того , як почав працювати

в Goodman. Коли у 1957 році Іткін вийшов на пенсію, його донька Белла перейняла посаду батька.

Театр Goodman отримав національне визнання у 1940 році. Пізніше він удостоївся особливої нагороди "Тоні" і завоював любов глядачів та прихильність критиків за репертуар , високий рівень акторської гри і за особливу увагу до дитячого театру. Однак, його фінансова ситуація з кожним роком гіршала. Врешті, було вирішено відділити театр від музею. З 1980х років дирекція театру почала серйозно задумуватись над новим місцем і приміщенням для театру. У 2000 році Гудмен переїхав на сучасну адресу:170 N Dearborn Street Chicago, IL 60601.

На завершення вступного розділу про наш Інститут Мистецтв залишу декілька старих фото музею .

 UPCOMING EVENTS: 

 

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page