top of page

Hamilton. Виставка.

Поспішаю поділитися враженнями від побаченого на новій виставці присвяченій моєму ( і вашому?) улюбленому мюзиклу "Гамільтон". У 2017 році наша бібліотека Newberry Library вже презентувала невелику виставку оригінальних документів автором яких був Александер Гамільтон - неоднозначна історична особистість та герой популярного бродвейського шоу.

Нова виставка, що відкрилась в спеціально обладнаному павільйоні на NORTHERLY ISLAND , далека від строгої музейної презентації. Це справжнє шоу , яке варте $40 квитка (плюс паркінг).

По-перше, озвучує аудіо тур (входить в ціну квитка) сам Лін - Мануель Міранда - автор мюзиклу і виконавець ролі Гамільтона в оригінальній постановці. В першому залі виставки він звертається до відвідувачів з великого екрану і ви раптом наче переноситись за куліси мюзиклу , де вас знову "накриває" хвиля переживань , які знайомі всім, хто побував на цьому незбутньому шоу.

Що вдалося зробити "Гамільтону" - пробудити в людях щире зацікавлення минулим своєї країни. Цей мюзикл пробив невидиму глуху стіну нудьги, яка чомусь з`являлася кожного разу, коли заходила розмова про історію як шкільний предмет . Глядачі виходять після вистави натхненні дізнатись більше про війну за незалежність , написання американьскої конституції і про засновників всього державного апарату, про весь цей "постійний експеримент, яким є Америка". Ця виставка - наш шанс пройти експрес курс того розділу американської історії, в якому жив і працював Александер Гамільтон.

Дисплеї в кожному з залів подають інформацію коротко , цікаво і красиво. Все виконано в тому ж стилі, що й декорації до мюзиклу. Це популярна, а не наукова версія історичного контексту до "Гамільтона". Якщо виставка в бібліотеці Нюбері була розрахована на те, що ви самі будете читати рукописи Гамільтона , озброївшись лупою, то нова виставка подає все так, як люди зараз прагнуть сприймати інформацію : через яскраві картинки, ілюмінації , асоціації та предмети, до яких можна доторкнутись і перейнатись атмосферою епохи. Це не означає, що якість інформації від цього потерпає. Аж ніяк! Виставка продумано дає рівномірне навантаження на всі сенсори відвідувачів і ви не вийдете з неї приголомшеними чи з питаннями без відповідей.

Хочеться віддати належне організаторам , які до останнього залу намагались залишатись неупередженими щодо Гамільтона та його ролі в розбудові демократії в Америці. В одній із кімнат можна побачити стенди з цитатами як його сучасників , так і новітніх істориків. Далеко не всі були в захваті від політичної діяльності Гамільтона, особливо на пізньому етапі його життя. Варто не забувати, що між історичною правдою та бродвейською версією подій існує чимало розбіжностей (автор мюзиклу ніколи цього і не заперечував). Мені сподобалось , як вміло організатори завершили виствку - відео з однією з пісень з мюзиклу у виконанні оригінального акторського складу. Захотілося ще раз побувати на шоу. Втретє. І не востаннє.

Я чула, що гості виставки скаржились лише на те, що аудіо супровід міг би бути краще організованим, оскільки сигнал не всюди працював. Стосовно всього іншого я бачила лише захоплення на обличчях людей.

Один із найкрутіших дисплеїв був стіл з катою , на якій нам демонстрували битви між англійцями та американською армією. Просто дитячий захват!

Не буду розкривати всіх карт, аби вам хотілось поїхати і подивитись на власні очі. Я рекомендую ! Виставка проходитиме до вересня!

MONDAY AND TUESDAY

12:00 PM - 6:00 PM (LAST ENTRY AT 4:00 PM)

WEDNESDAY

10:00 AM - 6:00 PM (LAST ENTRY AT 4:00 PM)

THURSDAY - SATURDAY

10:00 AM - 8:00 PM (LAST ENTRY AT 6:00 PM)

SUNDAY

10:00 AM - 6:00 PM (LAST ENTRY AT 4:00 PM)

 UPCOMING EVENTS: 

 

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page