top of page

West Side Story знову в Чикаго.

https://www.lyricopera.org/productions/2018-19/west-side-story/

Після 60 років на сцені , "West Side Story" можна вважати американською класикою.

Цей мюзикл є одним з найпопулярніших не лише на Бродвеї, де він деб`ютував у 1957 році, але й в багатьох шкільних театрах Америки. Марія і Тоні - американські Ромео і Джульєтта , чия історія не втрачає актуальності ось уже більше півстоліття. Сам сюжет був би зовсім банальним, якби не геніальна музика Леонарда Бернстайна та пісні на слова Стівена Сондгайма , якому на час роботи над мюзиклом було всього 27 років. Додайте до цього сучасну хореографію, яскраві костюми та продумані до дрібниць декорації і отримаєте нову постановку улюбленої багатьма історії, яка щойно відкрилась в Оперному Театрі Чикаго і триватиме до другого червня 2019 року.

Чому "West Side Story" варта вашої уваги?

1. Постановка є результатом спільних зусиль Lyric Opera of Chicago та Houston Grand Opera. Грандіозне шоу за участі більше 100 акторів та професійних танцюристів ! Оригінальна хореографія і декорації.

2. Сольні партії головної героїні є найсильнішими і вийнятковими своїм звучанням - вони найбільш наближені до опери. Мікаела Беннетт ( Mikaela Bennett) яка виконує головну жіночу роль, є випускницею The Julliard School і відома своїми сольними виступами під супровід симфонічних оркестрів Нью-Йорка та Сан Франциско.

3 . Спочатку автори мюзиклу думали побудувати сюжет навколо ворожнечі між мешканцями єврейських кварталів Нью-Йорка і їхніми однолітками ірландського походження, які переважно були католиками. Однак після декількох років обговорень вони зійшлись на думці, що в одній банді будуть "корінні" мешканці міста, а в іншій - ті, хто "понаїхав" і зазіхає на обжиту територію. Пуерториканці здались ідеальним варіантом.. Так, замість релігійних мотивів для ненависті , появилися інші - значно актуальніші і довговічніші в американському суспільстві - ті, що виходять з одвічної неприязні між емігрантами різних етнічних груп.. Благо, потік емігрантів в Америку ніколи не припинявся і завжди знаходились ті, що вже освоїлись і ті, перед чиїм носом грюкали дверима . Не виключено, що це і був той секретний інгредієнт в рецепті популярності шоу.

"I like to be in America,

Okay by me in America,

Everything free in America

-For a small fee in America.

Buying on credit is so nice.

One look at us and they charge twice.

I'll have my own washing machine.

What will you have, though, to keep clean?

Skyscrapers bloom in America.

Cadillacs zoom in America.

Industry boom in America.

Twelve in a room in America.

Lots of new housing with more space.

Lots of doors slamming in our face.

I'll get a terrace apartment.

Better get rid of your accent.

Life can be bright in America.

If you can fight in America.

Life is all right in America.I

f you're all white in America.

Here you are free and you have pride.

Long as you stay on your own side.

Free to be anything you choose.

Free to wait tables and shine shoes.

Everywhere grime in America,

Organized crime in America,

Terrible time in America.

You forget I'm in America.

I think I go back to San Juan.

I know a boat you can get on.

Everyone there will give big cheer.

Everyone there will have moved here.

(Songwriters: SONDHEIM STEPHEN / BERNSTEIN LEONARD)

4. Музика Леонарда Бернстайна у виконанні оркестру оперного театру - космічне задоволення! Бернстайн вважається одним з найвпливовіших американських композиторів . Його твори - наче феєрверки в літньому небі. Кожна насупна пісня вражає барвами, насиченістю і любовю до життя. Цікавий факт: батьки Леонарда Бернстайна емігрували до Америки з України. Єврейска сім`я жила в Рівному на початку минулого століття перед тим, як опинилась в Штатах. Бернстайн вивчав музику в Гарварді і працював з багатьма симфонічними оркестрами Америки.

Leonard Bernstein

5. В екранізації мюзиклу 1961 року ролі головних героїв передбачались для Елвіса Преслі та Одрі Хепберн. Однак, обставини склалися так, що Марію на екрані зіграла Наталі Вуд і вона прекрасна!

5. WEST SIDE STORY - безпрограшний варіант вистави для побачення. Вона ж найперше про любов і стан закоханості - те неповторне відчуття невагомості, невразливості і непереможності, яке чудесно передається в піснях " I Feel Pretty"., "Maria". А хіба є кращий час пережити цей стан, як не в травні - коли весна нарешті прийшла і до Чикаго?!

Мюзикл триває 2 години 20 хвилин з перервою на 25 хвилин. Квитки можна придбати на офіційному сайті опери .

Opening Night West Side Story, May 3, 2019

 UPCOMING EVENTS: 

 

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page