top of page
   Про Чикаго,

 

    Чикаго і Київ стали містами-побратимами у 1991 році.  В англійській мові особлива угода між порідненими містами має назву "sister city" / "міста-посестри" , про що я дізналася одразу в Chicago O'Hare International Airport після того , як у 2006 році вперше ступила на американську землю. Чикаго - місто жіночого роду, хоча жіночоного в цьому сталевому гіганті на перший погляд мало. 

 

Чикаго - місто алей і елій ;  емігрантів і мігрантів; місто "старих грошей" і нових порядків; винахідників і викаблучників; геніальних підприємців і підлабузників ; вітрів і  повій; музеїв і морозів; поезії в архітектурі і сірої урбан-прози; місто університетів, парків, парківок, політиків, політиканів, хіпстерів, гангстерів, легенд спорту, банкірів, банкрутів, банкнот, банд , бідних, багатих, бездомних, завзятих...


 Чикаго - моє місто! Тут живе більше українців, ніж де-інде в Америці. Тут проходить адаптація, асиміляція, еволюція (а  в когось-  деградація) вже не першої хвилі новоприбулих з України. А крім нас були німці, ірландці, євреї, литовці, італійці, поляки, серби, греки... Хто буде після нас? Якими барвами вони збагатять культурну палітру Чикаго? 

 Розповідати про Чикаго  українцям - моє хоббі. Розповідати про українців в Чикаго - моя гордість. На цьому сайті ви прочитаєте про історію Чикаго та відомих мешканців міста. Крім мене, своїми враженнями будуть ділитися  і інші українці. Ми розповідатимемо про улюблені будівлі, вулиці, парки, квартали. Перші розчарування і останні новини з життя міста. Театр, стиль , музика, книги , кримінал , минуле і теперішнє - те, що цікавить мене і чим ділитимусь з вами. 
  
  З 2016 року я входжу до Асоціації Гідів Чикаго та Асоціації Гідів Північної Америки. Я проводжу екскурсії у вільний час і на цьому сайті намагатимусь публікувати найпопулярніші маршрути містом і його районами для того щоб кожен бажаючий міг самостійно знайомитись з Чикаго. 

  З повагою, 
   
   Марія І.

автор фото: Ліда Ковальчук ( Instagram @lidka_kovalchuk)

USK (15 of 45).jpg
bottom of page