top of page
image0 (1)_edited.jpg

Короткі Історії П`ятої Хвилі

"Наші Історії" - особисті розповіді  про зв`язок з містом .  Якою була перша квартира в Чикаго ? Де вона знаходилась? Як далеко було від дому до першої роботи? Чим вас вразив громадський транспорт і чи мав він вплив на те , як формувалась ваше перше враження про Чикаго?

Моєю метою (крім розповідей про Чикаго туристам і всім, хто готовий слухати) є зібрати міні історії українців, котрі емігрували до Чикаго за останні два десятиліття. Саме представники цієї останньої хвилі ( я хочу думати, що це П"ята Хвиля по рахунку) емігації мене цікавлять найбільше. Чим нас привабило місто на озері Мічиган? Якою була внутрішня міграція з квартири на квартиру, з одного кварталу в інший, з міської зони за місто - куди саме?  Мені кортить порівняти тенденції  в емігрантських колах і просто зберегти ці спогади , ніби закладки в книжці, для майбутніх читачів. 

Якщо історія Чикаго - велика настільна енциклопедія , то наші історії - висушені тендітні квіти,  осінні листки, паперові серветки з бару , поодинокі фотографії , квитки з метро закладені поміж сторінками . Вони доповнюють основний сюжет, служать нагадуванням, що місто без людей не має історії . Ми - частина Чикаго , а воно - частина нас.

bottom of page